Hledáte výkonnou filtraci ke svému bazénu? Vybírejte pečlivě, na výkonnosti filtrace hodně záleží. Jinak na čistou vodu v bazénu můžete zapomenout.

Jak vybírat filtraci k bazénu, a které je ta nejlepší?

Na čistotě vody v bazénu velmi záleží, pokud se nechcete koupat ve špinavé vodě, během koupací sezóny se bez filtrace prostě neobejdete. Která filtrace je ta nejlepší a proč? Na výběr máte v podstatě pouze ze dvou – kartušové nebo pískové filtrace. Každá má své pro a proti, jak na to?

Kartušová filtrace a její výhody a nevýhody

Výhody kartušové filtrace jsou jen dvě. Tou nejpodstatnější výhodou je rozhodně její nízká pořizovací cena, hned v závěsu je pak nízká energetická náročnost. Tento typ filtrace se ale spíše hodí pouze pro údržbu menších bazénů, ve kterých není moc vody. Pracuje na jednoduchém principu, kdy se voda filtruje přes papírovou vložku. Vložka je však omyvatelná ale musí se proplachovat hodně často, aby filtrace stále dobře fungovala tak, jak má. Filtr má válcovitý tvar a na jeho papírovou vložku se usazují všechny nečistoty – právě proto je proplachování vložky skutečně důležité. Kdybyste ale na tomto principu chtěli čistit bazén větší než osm metrů krychlových, příliš byste neuspěli.

pexels-photo-221457

Písková filtrace a její výhody a nevýhody

Pískové filtrace mnoho nevýhod nemají, výhody jsou totiž rozhodně podstatnější a možná vás přesvědčí o tom, že právě tato filtrace najde své místo i u vás v bazénu. Za jedinou nevýhodu můžeme považovat především vyšší pořizovací cenu filtrace. Připravte se na větší počáteční investici, ovšem to se vykompenzuje tím, že následná péče o filtraci a její výkonnost jsou nepřekonatelné. O písek přes který se voda v bazénu filtruje se nemusíte nijak starat, stačí jej pouze jednou za pár let vyměnit za nový – doporučuje se vyměňovat jednou za sezónu, ale postačí to i jednou za pár let podle toho, jak moc je filtrace využívána.

pexels-photo-268092

Navíc má písková filtrace vysoký výkon a tím pádem k ní můžete připojit i další příslušenství k bazénu. Velmi významnou výhodou je pak i to, že díky vysoké výkonnosti filtrace se znatelně snižuje potřeba využívání bazénové chemie – a to ocení zejména alergici.