Výlety k vodě, ať už se jedná o jednodenní koupání nebo věnování se některému z vodních sportů, nebo přímo dovolenou u vody či moře, vyžadují praktické vybavení, které zajistí dostatečné pohodlí zejména při přechodu z vlhkého do suchého prostředí.
Zvlhlá pokožka má na suchu tendence se rychle zbavovat kapiček zahřátím (výdejem energie), což způsobuje náhlý pocit chladu, který může být velmi nepříjemný.
Právě proto byste si na dovolenou u vody pořídit vhodné oblečení, do kterého se můžete na břehu či pláži obléct.
Jedním z oblíbených kusů oblečení pro tyto účely jsou aktuálně různé typy ponč, které mohou být vyrobeny buď ve froté či ručníkové úpravě, nebo z pevného, teplého a savého materiálu.

žena na pláži

Jaké pončo pro dovolenou u vody pořídit

Plážová ponča jsou šita v různých střizích a variantách tak, aby nejlépe odpovídala primárnímu účelu, pro které je hodláte používat. K sehnání jsou prakticky ve všech velikostech, pro muže, ženy i unisex, nebo speciální ručníková ponča pro děti.

Funkční ponča

Základním typem ponč k vodě jsou funkční typy. Ty jsou určeny především k použití v podobě svrchní vrstvy na mokré koupací oblečení. Obvykle je širšího střihu a z pevného savého materiálu, takže je možné jej využít jednak jako první vrstvu pro osušení, jednak je možné si pod ním pohodlně převléct mokré plaky.

adrenalínový sport

Díky velmi teplému charakteru materiálu se do ponča můžete také zabalit v chladnějším počasí, obvykle bývá ušito jako pončo s kapucí, které výborně ochrání vlhké vlasy před případným větrem.
Funkční pončo na pláž na dovolené rozhodně užijete a budete si jej pochvalovat zejména v případě, že se hodláte věnovat speciálním sportovním aktivitám – kromě plavání třeba surfingu, windsurfingu nebo paddleboardingu a dalším.
Speciálním typem funkčního řešení je dětské pončo. Jedná se o typ ručníkového ponča v dětských velikostech, do kterého se může dítě po opuštění vody celé zabalit a zahřát. Dětské koupací pončo je ideální alternativou županu, která zajistí pohodlné osušení a ochranu v případě zhoršeného počasí u vody.

holčička u vody

Módní ponča

Kromě funkčních ponč lze pořídit také módní ponča sloužící především jako oděv pro pohyb po pláži. Jsou určená především pro ženy (dámská ponča) a vyrobená z příjemných lehčích materiálů ve velmi atraktivních barevných provedeních a vzorech.

Aktuálně lze pořídit plážová ponča různých střihů s aplikacemi a zdobením (např. třásněmi), v nichž budou večerní procházky po pláži či kolem vody hezkým zážitkem. Výhodou módních ponč je jejich charakteristické přikrytí ramen a trupu, díky kterému vám nikdy nebude zima i v případě, že si pořídíte pončo z lehčího materiálu.

Kromě lehkých látkových ponč si můžete vybrat také vlněná, plátěná nebo tkaná ponča, vždy s ohledem na to, do jakého prostředí se chystáte. Vzorování i barevné řešení bývá od velmi pestrých až po nenápadné vzory či barvy. Nabídka je v tomto ohledu velmi vyvážená.
Autor: Mysticstore.cz – vše pro adrenalinové vodní sporty