Rekonstrukce bytu je pro každého takové rozhodnutí, které po dokončení určitě naplní vaše představy o útulném a pohodovém bydlení. Jsou i starší cihlové byty, které mají své kouzlo. Například mohou mít větší místnosti či vyšší stropy, v jiném případu se může jednat o byt v paneláku, ve kterém bývají kuchyně a koupelny prostorově velmi malé.
rekonstrukce pokoje
Nedostatků ve starších bytech může být více. Pokud z jakéhokoliv důvodu se rozhodnete pro rozsáhlou rekonstrukci, měli byste si předem promyslet, co vše budete chtít mít nové a jak budete postupovat. V první řadě se ve většině případů řeší finance. Pokud máte dostatek vlastních peněz a nemusíte si zařizovat spotřebitelský úvěr, máte o jednu starost méně. Je ještě důležité, jestli budete řešit krátkodobé nebo dlouhodobé bydlení pro jednoho, pár nebo rodinu s 1 – 2 dětmi.
Rozsáhlá rekonstrukce bytu vás může stát i půl miliónu korun a co se týká času – může trvat třeba i dva měsíce. S tím by se mělo předem počítat. Bude hodně záležet:
§ na rozpočtu
§ návrhu designu
§ odborné firmě, která se rekonstrukcemi bytu bude zaobírat
prázdná místnost
Rekonstrukce bytu může probíhat i v několika etapách, podle toho, čeho se bude proměna bytu týkat.
Pokud budete například chtít bourat zeď (zdi) mezi místnostmi, jež vám opticky vytvoří otevřený prostor, který se tím zvětší a bude světlejší, v tomto případě si budete muset zavolat statika, který přesně určí, jak velký otvor si budete moci dovolit.
Pak následně může přijít na řadu nová elektřina, nové podlahy, omítky, instalace vestavěných skříní, které budou praktické a vám ušetří mnoho místa (např. v chodbě, ložnici), kuchyňská linka a kuchyňský kout vyrobený na míru, nové osvětlení.

Ze staršího bytu se dá vykouzlit domov, který bude jedinečný, bude mít určitou kreativitu. Domov, kde se budete cítit dobře.