Tělo máte jen jedno, nemůžete si ho vyměnit za nové, jako auto nebo cokoliv jiného, samozřejmě se můžete s přibývajícím věkem svěřit do rukou plastického chirurga, ale proč se nepokusit nejdříve pro něj něco udělat sami, za prvé ušetříte peníze za plastické operace a za druhé budete mít dobrý pocit, že jste pro svou vnitřní i vnější krásu udělali vše, co bylo možné. Nabídneme Vám pár tipů, které Vám mohou pomoci.

1)      V první řadě se pokuste zbavit stresu, každá stresová situace Vám přidělává vrásky, pomoci Vám v tom může pravidelná a dlouhodobá meditace, chvíli Vám může trvat, než se naučíte meditovat správně, ale určitě toho nebudete litovat, zklidníte si mysl a to se pozitivně odrazí ve Vaší tváři.

2)      Pokud se cítíte neustále unavení, vyčerpaní, možná je Vaše tělo příliš zaneseno toxiny, zkuste tedy detoxikaci, pokud si s formou detoxikace nevíte sami rady, zkuste oslovit odborníky na zdravou výživu, ti Vám poradí správnou formu detoxikace.

3)      Spánek– nejzákladnější a nejdůležitější věc, abyste ráno nevstávali s kruhy pod očima a ještě víc unavení, než když jste šli spát, dbejte na to, abyste denně spali alespoň 6 hodin, pokud je to možné, z ložnice odstraňte počítač i televizi, a neberte si do ní ani mobilní telefon, před usnutím se snažte nemyslet na pracovní nebo jiné problémy, zkuste myslet na příjemné zážitky, klidně i z minulosti. Pokud máte možnost „schrupnout“ si chvilku i během dne, využijte ji, vzpruží Vás to.

4)      Voda, voda a zase voda– slyšíme to ze všech stran, je to ale skutečně nejlevnější omlazovací způsob, dostupný všem, pokud se budete hydratovat zevnitř, na Vaší pleti se to odrazí v pozitivním smyslu také, protože čím víc čisté vody pijete, tím víc toxinů odvádíte z těla, takže nezapomínejte, lahev s vodou mějte vždy s sebou, ať jdete kamkoliv.

5)      Pokud si myslíte, že cvičení je jen pro ty, kteří chtějí zhubnout, mýlíte se, pravidelné cvičení Vám pokožku i zpevní, a to i v obličeji, takže díky pravidelnému cvičení budete vypadat mladší a svěžejší.

Naopak některé věci nám mohou přidělat „vrásky“:
–        opalování– sice je hezké, slušivé, ale pokožka díky němu, pokud se opalujete pravidelně, stárne mnohem rychleji, takže opalování ano, ale nepřehánějte to s ním
–        po opalování je druhou nejčastější příčinou stárnutí pokožky kouření, pokud se nemůžete nebo nechcete kouření vzdát úplně, snažte se ho alespoň omezit, stejné pravidlo platí u nadměrné konzumace alkoholu.