Snad každý člověk chce být v životě nějakým způsobem užitečný, oblíbený anebo úspěšný. A tak vás asi nepřekvapí, že se tím zabývala i skupina vědců, kteří zjistili, že lze tzv. modelováním zkopírovat vzorce geniality a vzorce dosahování excelentnosti v daném oboru či oblasti a tyto vzorce pak specifickým procesem naučit druhé, aby se i oni stali výjimečnými mnohem rychleji.

Jak by se vám líbilo vyšvihnout se rychle nahoru a předstihnout své konkurenty a spolupracovníky?

Protože s NLP je to možné! Pokud si však správně ovládnete a začnete využívat a aplikovat ve svém každodenním fungování.

Tato metoda nazvaná NLP je vyvíjena již téměř 50 let a má svůj původ na univerzitním prostředí v Santa Cruz ve Spojených státech amerických.

programování

Na samotném počátku za ní stál doktor a matematik Richard Bandler a lingvista a vysokoškolský profesor John Grinder.

Vlivem zdokonalování a obrovské úspěchu této metody se rozšířily možností její aplikace a dnes se stává žádaným artiklem a doslova hitem na poli celého osobního a osobnostního rozvoje u lidí, kteří to myslí s úspěchem v životě opravdu, opravdu, vážně.

V NLP kurzu českého mezinárodně uznávaného trenéra NLP Radka Karbana se můžete snadno dozvědět, jak využít nejnovějších vědeckých poznatků pro posun u sebe i v životech druhých.

Stejně jako se můžete v NLP kurzu naučit, jak změnit dopad minulých a historických událostí, které se vám v životě v minulosti staly (různá traumata), nebo které denně zažíváte, a místo stresu chcete pociťovat klid, místo strachu toužíte pociťovat odhodlání, místo nejistoty vnímat své ryzí a pevné ocelové sebevědomí.

Co ta zkratka NLP znamená?

Lajcky řešeno jde o přístup a popis metod, které vznikly jako výsledek modelování lidského chování (u těch, kteří byli ve svém oboru výteční a výjimeční).

NLP popisuje tyto „vzorce“ a jak je lze „přenášet“ a „okopírovat“. Pomocí nejrůznějších technik dojde například ke zlepšení komunikace, pozitivní změně chování, zbavení se zlozvyků a strachů anebo k dosažení vytyčených cílů za mnohem menšího úsilí a s vyšší pravděpodobností.

NLP neboli Neurolingvistické programování vás donutí zamyslet se nad svým způsobem přemýšlení, protože začnete vnímat verbální i neverbální podněty jinak a stejně tak se změní i vaše schopnost na věci a události jinak nahlížet.

Je to velmi obohacující zkušenost, kterou lze doporučit každému ambicióznímu jedinci, CEO, manažerům, personalistům, pracovníkům v HR, terapeutům i koučům, kteří chtějí mít jednoduše lepší výsledky.

Pakliže si nejste jistí, zdali jsou NLPmetody vhodné i pro Vás, uvědomte si, že NLP využívají i slavné osobnosti ze sportu i byznysu, jako Tiger Woods, Tony Robbins, J. K. Rowlingová, Jim Carrey, Andre Agassi, nebo dokonce i Bill Gates!

Kdo vás NLP může naučit?

Rozhodně zkušený NLP trenér,který má aspoň dekádu praxi a patří pod oficiální asociaci trenérů NLP.

V České republice je oblíben Radek Karban, mezinárodně certifikovaný NLP trenér samotným zakladatelem Johnem Grinderem, který pořádá kurzy NLP v Praze pod prestižní Coaching University Czech Republic. Můžeme ho tak vřele doporučit, pokud se pro NLP rozhodujete. Jistě vás přesvědčí i desítky referencí a sdílení zkušeností, které lidé s jeho kurzy NLP mají (najdete na www.coachinguniversity.cz).

Říkáte si, jestli a zda je to pro vás?

Znalost a dovednost NLP je určena všem, kdo se chtějí o pořádný skok vyšvihnout v životě či profesi nebo byznyse rychleji. Pro ty, kdo pracují s druhými lidmi a chtějí svůj um posunout na další metu.

Je to tak skvělá možnost pro každého ambiciózního jedince, kouče, manažera, jak na sobě pořádně zamakat a posunout se o světelný rok dál.