Pokud hledáte efektivní řešení pro klimaticky neutrální vytápění, jehož další výhodou je dobrý poměr ceny a výkonu, pak se zamyslete nad moderními elektrickými infrazářiči. Elektrické infračervené vytápění je z mnoha důvodů výhodné oproti jiným možnostem. Výhody poznáte nejen na svém účtu, ale především na svém zdraví a interiérovém komfortu.

infra vytápění

 • K nejdůležitějším bonusům těchto systémů patří především:
  1. rychlé zahřívání
   • není potřeba dlouhé rozehřívání zářiče. Tuto výhodu uvítáte především tam, kde je zapotřebí rychle ohřát prostor.
  2. cílené teplo
   • díky tomu, že sálavé zářiče ohřívají cíleně osoby a předměty, nedochází k plýtvání energií a zároveň se zvyšuje účinnost.
  3. žádný pohyb vzduchu
   • infračervené vytápění je vhodné i pro alergické osoby, protože nezpůsobuje cirkulování vzduchu a nevíří tedy prach či drobné částice.
  4. minimální tepelné ztráty
   • jak bylo řečeno, nevytápí se celý prostor, ale pouze povrch žádoucích objektů. Proto nedochází k tepelným ztrátám přes stěny nebo stropy.
  5. zónová regulace vytápění
   • jednotlivé oblasti v prostoru lze vytápět zónově. Což znamená, že můžete topná tělesa nainstalovat tak, aby bylo vytápění maximálně efektivní.
  6. nenáročná údržba
   • moderní sálavé elektrické zářiče Schwank nepracují se žádnými pohyblivými částmi. Jednotlivá topná tělesa je tak možné snadno vyměnit.

infrazářič

Hybridní vytápěcí systémy

Jednou z dalších výhod elektrického infračerveného vytápění je možnost kombinace s dalšími systémy. Do interiéru si můžete k elektrickému sálavému vytápění zakomponovat například tmavé zářiče, světlé zářiče, tepelná čerpadla, sálavé stropní panely nebo teplovzdušné jednotky. Veškeré zmíněné topné systémy neprodukují žádný odpad a ušetří tedy nejen náklady na úklid, ale také životní prostředí. Tyto systémy jsou z mnoha úhlů pohledu topením budoucnosti.