Pracujete na svém vysněném bydlení a přemýšlíte, čím si dům můžete ještě více ozdobit? Zkuste obložit dům kamenem. Má to řadu výhod, přesvědčte se sami.

Jak využít přírodní kámen? Obložte si dům a získejte krásnou fasádu!

Kámen se využíval již dříve velmi hojně a dodnes je velmi vyhledávaným a oblíbeným materiálem. Jeho využití je takřka nepřekonatelné, snad žádný jiný materiál nemá tolik výhod, jako právě kámen. Pokud chcete získat všechny výhody a to jak estetické, tak i praktické, volte ale vždy jen kámen přírodní, umělé náhražky kamene sice vypadají na pohled také pěkně, svými vlastnostmi vás ale mohou zklamat. Investujte proto do kvality a popřemýšlejte nad tím, jak by kámen mohl změnit k lepšímu i váš dům.

přírodní kámen

Když kámen tak přírodní, vždy originál

Venkovní obkladový kámen se dá použít na obložení celého domu, čímž můžete získat neskutečně krásnou a nápaditou fasádu, nebo jej můžete použít jen jako menší designový prvek pro získání zajímavého dojmu na obložení třeba jen soklu domu. A pokud budete vybírat z přírodních kamenů, můžete si být jistí, že podobný dům nebude mít nikdo z vašeho okolí. U přírodních kamenů totiž vždy získáte unikátní kousek, kámen se totiž nikdy nevyskytuje ve stejné podobě dvakrát. Kameny je třeba vybírat dle druhu a každý takový druh může být jinak barevný, jinak velký a může mít i jiný tvar. Ať už chcete dosáhnout klasického přírodního stylu nebo toužíte po moderně, s kamennými obklady prostě neprohloupíte. A to skutečně nikdy.

přírodní kamenný obklad

Sázka na jistotu i kvalitu

O výhodách přírodních kamenů není pochyb. Mají obrovskou odolnost, zvláště pak v exteriérech se může projevit jejich odolnost vůči chladu, teplu, ale i střídání teplot a jiným vlivům počasí. Například v interiérech snese kámen i vysoké teploty, což je znát při obložení krbů. Proto i venku na něj můžete opravdu vsadit s jistotou. Kámen má dlouholetou výdrž, tím pádem nebudete muset řešit případné opravy již po krátkém čase, což se u ostatních materiálů, které se na obložení využívají, může snadno stát.

Kámen je pevný s dlouhou životností a opravdu krásně vypadá na pohled. Dá se skvěle sladit s různými styly i s okolím.