Nevíte o nich – když si postavíte kolem pozemku plot ze dřeva nebo z pletiva, bude zřejmě žádoucí se o něj také čas od času starat. U pletiva bude nutné natírat a zbavovat koroze ocelové trubky, dřevo zas bude vyžadovat broušení a renovaci lazurovacími laky či penetračními nátěry. S betonovým plotem je práce jednodušší, prakticky nevyžadují žádné náročné práce, nemusí se ani brousit, ani natírat, ani dbát o zajištění proti korozi. Nátěr penetrací nebo fasádní barvou je samozřejmě možné provést kdykoli, pokud to uznáte za vhodné, a chcete např. změnit vzhled vašeho oplocení. Nutné to ale není. Ovšem stejně jako u každého pevného zdiva kolem pozemku bude vhodné jej občas vyčistit od prachu a mechového či lišejníkového porostu hadicí s vodou a kartáčem nebo tlakovým čističem.

kamenná zeď

Víte o nich – rádi bychom vám touto slovní hříčkou naznačili, že o betonovém plotu víte v okamžiku, kdy potřebujete chránit své soukromí, a kdy si dobře uvědomujete, že na jeho druhé straně se odehrávají procesy, které nemusíte sledovat, a které na vás nemají žádný vliv. Jsou to hlavně rušné silnice a chodníky, parkoviště, blízkost průmyslových staveb, čerpacích stanic, obchodních zón a dalších míst, kde je zvýšený ruch a stresující prostředí. Mít své vlastní soukromí je v dnešní době plné chaosu a stresu zásadní pro zachování pevného zdraví a životní pohody a optimismu.

zeď s rostlinami

Cena betonových plotů montazmpc.cz – stačí vzít do ruky kalkulačku a spočítat všechny položky, abychom zjistili rozdíl mezi výstavbou zdi z cihel či kamenů a mezi betonovým plotem z prefabrikovaných dílů. Do výpočtu také započítejte přípravné práce – základový výkop, který se u kamenné či cihlové zdi musí provádět po celé délce oplocení, zatímco pro betonové ploty se hloubí pouze díry pro svislé sloupky, podobně jako pro ocelové trubky pro drátěné pletivo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup