Životnost

Jeden z klíčových parametrů, podle něhož se řídí majitelé osobních i nákladních aut. V této souvislosti jde však za jistých okolností o kompromis, https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/kompromis neboť jsou na miskách vah vždy dva protichůdné jevy – délka života autožárovky versus světelný tok. Zkrátka, čím lépe uvidíte před sebe a čím lépe jste chráněni před potenciální dopravní nehodou způsobenou špatnou viditelností, tím kratší dobu si to na jednu sadu žárovek užijete.

cesta

Světelný tok

Jestliže je pro vás směrodatná kvalita a množství dopadajícího umělého světla na vozovku a jste ochotni si za tuto službu mírně připlatit, ohlížejte se po dostatečném světelném toku uváděném v lumenech. Optimální hodnoty jsou přibližně v hodnotách kolem 1500 lumen. Výrazně nižší světelný tok se nedoporučuje, neboť řidič nedokáže bezpečně rozlišit překážky na vozovce a její reliéf. A naopak příliš vysoký světelný tok je dokonce zakázaný, neboť byste tím oslňovali protijedoucí řidiče.

abstrakt

Jakou značku si pořídit

Mezi námi jsou lidé, kteří se snaží ušetřit na nevhodném místě, přitom tam, kde by bylo možno úsporu provést, tam dochází k plýtvání. Tento, možno říci, nevhodný životní styl je většinou způsoben nedostatečnou informovaností. Snadnou kořistí nezodpovědného chování jsou právě autožárovky. Řadu provozovatelů vozidel to svádí nakupovat do zásoby „no name“ výrobky, kde pak nelze uplatnit záruku, navíc deklarovaná životnost přestává platit již po několika týdnech. Tento postup rozhodně nelze doporučit, ohlížejte se po homologovaných značkových výrobcích https://www.lightpark.cz/autozarovky/s kódovým označením E4.

Barva světelného kuželu

Zahlédnete-li výrazné namodralé světlo, upoutá to pozornost a častokrát to svádí něco takového také vyzkoušet. Modravý efekt xenonových světlometů je působivý, ale v této souvislosti se pohybujeme na tenkém ledu. Do běžného silničního provozu jsou totiž povolena pouze bílá světelná spektra, mohou mít pouze teplejší nebo chladnější mírně namodralý odstín. Zákaz používání modré barvy světel má opodstatnění, tento způsob totiž zkresluje podání barev a špatně osvětluje krajnici a okraj vozovky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup