Potřebujete často vrtat do různých materiálů s maximální přesností a ideálně co nejrychleji? Technologie CNC strojů se dostala také do vrtání a nyní je možné přesně, rychle, a především kvalitně vrtat či například závitovat do kovových materiálů, dřeva nebo plastů. CNC vrtací stroje ovládané počítačem pomáhají automatizovat výrobu a šetří mzdové náklady.

DJI_0233

CNC vrtačky mohou mít mnoho provedení a záleží především na dané aplikaci. Moderní vrtací stroje mohou mít víceosé řízení umožňují otáčení materiálu či vrtání pod úhlem. Stavba konstrukce záleží na vrtaném materiálu, ale musí být vždy schopna pojmout působící síly vznikající při procesu vrtání. Kromě typu materiálu záleží i na jeho síle a použitém vrtacím nástroji. Díky zkušeným konstruktérům mohou být vrtací centra i víceúčelová, kdy dokážou vrtat do plechů i trubek a profilů.

Výbava CNC vrtačky záleží na konkrétních požadavcích zákazníka, ale může obsahovat například automatickou výměnu nástrojů, přimazávání nástroje, krytování pracovní plochy, 4. rotační osu a mnoho dalšího. Velikosti pracovní plochy vrtacího stroje je možné také přizpůsobit. K procesu vrtání je vhodné používat kvalitní a optimálně výkonné vřeteno, které má vhodný kroutící moment. Právě jedině s tímto správně zvoleným komponentem budete moci dosahovat požadovaných výsledků. Tvoření děr je možné také s CNC laserem, který je schopen vypálit do materiálu různé tvary.

DJI_0241

Vrtací stroje ovládané počítačem jsou velmi intuitivní a mají mnoho funkcí, které usnadňují práci obsluhy CNC stroje. Díky této technologie je možnost polohovat nástroj s přesností až na setinu milimetru. Obsluha CNC vrtačky pouze kontroluje proces fungování stroje, doplňuje materiál a odebírá hotové vrtané výrobky. Uplatnění tyto vrtací centra nacházení v různých odvětví průmyslu a stávají se více rozšířenými, než tomu bylo kdykoli dříve.