Na trhu s televizory už pomalu neseženeme jinou televizi, než takzvanou chytrou, podobně jako chytrý telefon. Skoro to zavání tím, že je teď technika chytřejší než my a snaží se nás přechytračit. Těmto televizím se říká Smart televizory. Mají spoustu různých funkcí a možností a majitel se někdy ani se všemi neseznámí a rozhodně všechny ani nevyužije. Ale máte-li s ní nějaký problém nebo potřebujete poradit, můžete se spojit na dálku s centrem pro zákazníky a oni se napojí přímo na vaši obrazovku a problém vyřeší. To je paráda.
dálkové ovládání a televizní program.jpg
Co už taková paráda není, to je výběr programů. Tedy vlastně tam to pořád ještě paráda je, protože pokud si měsíčně trochu připlatíte, máte kabelovku nebo sky link, tak můžete sledovat stovky programů v různých jazycích. Žádné dva sportovní kanály, kde zrovna ten váš oblíbený sport a důležitý západ samozřejmě nevysílají, ale hned patnáct sportovních kanálů a další filmové a dokumentární a pohádkové a seriálové a erotické a, a, a. Je toho požehnaně. Jen udělat si v nich trochu pořádek a nějak je porovnat, abyste se v nich vůbec orientovali, zabere pěkných pár hodin. A pak se nadšený a natěšený divák pohodlně posadí do křesla nebo na pohovku, vezme do ruky ovladač a ono nic. Ne, že by televize nefungovala, byl špatný signál nebo nešla zapnout, ale oni prostě zrovna nic nedávají. Tedy dávají toho spoustu, ale nic, na co by se chtěl průměrně vzdělaný a průměrně inteligentní člověk dívat. Dávají tak akorát takzvané vymývače mozků. Blbosti bez obsahu, ať už místní nebo zahraniční produkce. A to máte přes sto programů. Pokud tedy zrovna nejste fanoušek sportu a nedávají nějaký ten váš oblíbený. To musíte ale taky mít štěstí.
satelitní vysílání.jpg
Úroveň televizní zábavy upadá. Počínaje filmy, přes estrády různého druhu, až po seriály, o těch snad raději ani nemluvě. Mají své fanoušky, ne, že ne, ale je to bída s nouzí a ještě horší. Ani chytrá televize to nezachrání.