Každá domácnost se specifikuje na jiný typ vůně. Je pravdou, že u každého z vás to doma voní jinak, a to někdy lépe a jindy hůř. Abyste si do vašeho domova mohli zvát i lidi, měla by tato priorita (co se týče pachů) být na dobré úrovni. Jak se tomu přiblížit a čemu se pro jistotu vyvarovat?
citrony a květy.jpg

1.     V první řadě by bylo dobré, kdybyste se zbavili všech pachů, které vám vzduch přirozeně kazí. Jsou to chemické čistící prostředky, pach ze zvířat, spálené jídlo v kuchyni nebo špinavé prádlo visící volně po bytě.
2.     Díky tomu, jaká je nabídka vonných svíček v dnešní době veliká, si máte opravdu z čeho vybírat. Zaměřte se na vůně, které by se hodili do každého prostoru ve vašem domě tak, aby v nich dokonale ladili. Jinou parádu udělá vonní svíčka v koupelně a jinou zase v ložnici.
3.     Pokud budete kupovat více svíček různých vůní, pamatujte, že se nesmí vzájemně rušit. Měli by se decentně překrývat a nakonec splynout v jeden příjemný pach.
Typy a triky do místností, které máme doma:

Ložnice – aby se vám dobře spalo

Ložnice je místnost, ve které se převážně spí a dle toho musíte zvolit i vůní, která nebude bránit vašemu spánku, ale naopak ho podporovat. Dejte si tam sušené bylinky, jakými jsou tymián a levandule a váš spánek bude ukázkový.

Koupelna – ať zmizí desinfekce

Tento prostor je často napadený různými postřiky čistících prostředků, které způsobují výpary, které nejsou pro náš čich ničím přínosné. Mnoho lidí si myslí, že desinfekce voní a je známkou čistého domova, ale není tomu přesně tak. Pokud si do koupelny vložíte aromatické svíčky s příchutí citrusů (pomeranč, grep, citrón), vytvoříte v ní přirozeně svěží a hezkou vůní.
květina vanilky.jpg

Kuchyň – vše spojte s jídlem

Místnost, ve které se vaří, je těžké jen tak přebít nějakým jiným pachem. Nesnažte se však za každou cenu pohltit výpary způsobené vařením, ale raději k nim doplňte něco, co se s jídle hezky pojí. Do kuchyně zvolte vanilku nebo kokos a uvidíte, jak vám tato vůně přilne do vašeho bytu.

Obývací pokoj – neomezené možnosti

Do pokoje, ve kterém se tráví nejvíce času, by bylo nejlepší přinést i trochu znamenitého aroma. To, co vám nikdy nic nezkazí jsou ovocné příchutě svíček. Nepalte je však po celou dobu, protože v místnosti, ve které je vždy „plno“ je dobré, provonět ji raději méně než příliš.