Pokud máme na rukou a nohou suchou, zašlou a zhrublou pokožku, nepomohou nám ani ty nejkrásnější letní šaty a sandály. Potom bychom se měly zaměřit na její zjemnění, hydrataci, ochranu a vůbec celkovou péči. Napomoci nám může i taková vazelína, která dobře posloužila už našim babičkám.
ženská ruka

Popraskaná pokožka

Na popraskanou pokožku částí těla je vhodná vazelína s jojobovým olejem, anebo s výtažky z aloe vera, či bambuckým máslem. Rozpraskanou pokožku na loktech a patách může způsobovat rovněž špatný pitný režim, ale také například nedostatečné prokrvování. Čím větší horko je, tím větší přísun tekutin bychom měly svému tělu dodávat. Špatný stav pokožky na loktech, či patách je možné zlepšit jejím promasírováním s pomocí hydratačních krémů. Pokud vás trápí popraskaná pokožka, měly byste se vyhýbat používání mýdel při koupání. Mýdlo totiž pokožku spíše vysušuje.

Důkladná mastná masáž

První pomocí při rozpraskané pokožce na loktech a patách může být rovněž blahodárný peeling nohou a rukou, nejlépe masážní žínkou, či žínkou z lufy a následnou masáží kvalitním, hydratačním krémem.

Vitamíny

Užívání vitaminů, a to konkrétně vitaminu A je také cestou, .Tento vitamín je důležitý pro správný vývoj buněk, kostí a sliznic. Nedostatek vitamínu A se projevuje právě šupinatěním pokožky. Vhodný vitamín je rovněž vitamin B7, neboli biotin.
tetování na ruce

A co rozpraskané paty

U rozpraskaných pat je jedním z řešení výběr obuvi. Například při nošení balerín bychom v nich neměly chodit naboso.
Ø Ideálním doplňkem na léto jsou například bavlněné ponožky s přídavkem stříbra, neboť to zmírňuje pocení chodidel.
Ø Všeobecně vhodnou péčí o chodidla v létě je používání antibakteriálních sprejů, které jsou na chodidla speciálně určené.
Ø Další variantou ochrany chodidel před nadměrným pocením je užívání zásypových pudrů.