Každý z nás má sny. Jen se jich někteří lidé bojí, protože jsou přesvědčeni, že se jim nemohou nikdy vyplnit a jakmile svému snění začnou věřit a ono se nevyplní, budou pak zklamaní.
To je ovšem to nejhorší, co se může stát. Přestat věřit a na všechno se jednoduše vykašlat. Malé ale i velké životní cíle jsou pro nás velmi důležité. Jedná se totiž o hnací motor, který nás vede kupředu a který nám dává sílu věřit, že to dokážeme. Díky tomu získává náš život smysl.
Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale většina věcí, které si jednou zamaneme se dříve, či později stanou skutečností. Problémem je, že pokud to trvá nějakou dobu, ani si to neuvědomíme a pak to nebereme jako něco úžasného.
obchodní marketing
Zkuste se na chvíli posadit a popřemýšlet o tom, jaké jste měli kdy přání a cíle. Je úplně jedno, zda to byly maličkosti, které vám nyní připadají jako hlouposti nebo velké životní sny. Kolika z nich jste dosáhli? Je naprosto jasné, že některých z nich určitě ano.
Ať už to bylo dostudovat školu, získat vysokoškolský titul, dostat se do vysněné práce, potkat životní lásku, mít rodinu a děti, koupit si auto snů a další, něco z toho se jisto jistě vyplnilo. Říkáte si, že ne? A co třeba váš sen o tom, že si koupíte nový telefon, přečtete si novou knihu, půjdete do kina na nový film, zajdete si s drahou polovičkou na večeři a tak dále. Ani nic z toho se nesplnilo? Neexistuje nikdo, kdo by mohl říci bez váhání NE.
Ať se nám to líbí nebo ne, věci, které jsme někdy chtěli a věřili v ně, si k nám časem najdou cestu. Stačí na ně vyčkávat s nadějí, trpělivostí a také snahou o to, abychom jich dosáhli.
přišpendlené lístečky
Takže pokud se považujete za realistu a za osobu, která nikdy ničeho nemůže dosáhnout, okamžitě s tím přestaňte. Změňte svůj životní styl a žijte tak, jak si přejete. A pokud to nejde hned, vyčkejte a snažte se. Bezpochyby svého cíle jednoho dne dosáhnete a zaručeně to bude stát za to.