Pokud jste se i vy rozhodli koupit si v blízké době nového psího parťáka, pak jste jistě zjistili, že samotný výběr není nic jednoduchého. Existuje celá řada psích plemen, která se od sebe liší nejen vzhledem, ale i povahovými rysy. Nicméně věřte, že výběrem správné psí rasy to nekončí. Víte, jak vybrat štěně, které je zdravé a bude pro vás skvělým kamarádem? Pokud ne, čtěte dál! Poradíme vám.

beagle

Před samotným výběrem štěněte, je nutné vybrat vhodného chovatele. Rad, jak vybrat vhodnou chovatelskou stanici, je opravdu celá řada a vydaly by na samostatný článek. Pokud se vám tedy nechce pídit po těchto detailech, prostě si zapamatujte, že vždy trvejte na setkání ještě před samotným odběrem štěněte. Chovatel musí působit seriózně a musí vám ochotně odpovědět na všechny vaše dotazy. V opačném případě si psa raději neberte. Buď se jedná o podvod, nebo štěně nemusí být zdravé – což byste zjistili až na první veterinární prohlídce.

Výběr samotného jednotlivce z celého vrhu není taktéž jednoduchý. Již při prvotním kontaktu však můžete snadno rozpoznat, zda se jedná o dominantního, nebo ustrašeného jedince. Již v tomto momentě myslete na to, k jakému účelu si psa pořizujete. Pokud chcete hlídacího psa, určitě nevolte bázlivé štěně. Naopak dominantní pes má sklony k obranářství a někdy i k agresi.

buldok

Častou otázkou také je, jak poznáte, že je pes vhodný k dětem. Nicméně v takovémto případě nikdy nečekejte jednoznačnou odpověď. Prvotní charakter štěněte je směrován hlavně výchovou, v mnoha případech si tak psi agresivitu a averzi vůči dětem mohou vypěstovat až v průběhu let. Pokud chcete, aby měl pes kladný vztah k dětem i v dospělosti, je nutné jej socializovat a dbát na jeho výchovu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup