Když se zamyslíte nad Chorvatskem, určitě vás napadne spoustu různých míst, která jsou doslova obsypána turisty. Zájem je značný, v letní sezoně tu bývá doslova přeplněno, vzpomeňme si na Makarskou, uličky Splitu a Dubrovníku, ale i další pěkná letoviska. Turistický ruch aneb poznávání historie, slunce, pláž a koupání nebo vodní sporty, to si prostě necháme líbit, že? Inspirujte se s námi, zkuste protentokrát výlet na jih naplánovat trochu jinak. Možná při něm potom poznáte i různé gastronomické speciality, což za malou zajížďku nepochybně stojí!

chorvatsko - bale

Dovolená, co bude prostě bez chybičky

Máte rádi zajímavosti ze všech koutů Evropy? Potom se podívejte na blog o olivovém oleji, místo, kde se budete moci pravidelně kochat snímky z různých míst, kde se daří olivám a kde sluneční paprsky hřejí po celé krásné léto. Možná to bude i zajímavý nápad pro další letní dovolenou, snad budete chtít ochutnat i některou z olivových novinek. Zavítejme proto tam, kam se chystá většina českých turistů, kteří míří do zahraničí na týden či dva. Už jen proto, že Chorvatsko skrývá i mnoho dosud nepoznaného. Malá městečka s atmosférou, v níž si báječně odpočinete od shonu všedního dne, to je prostě dobrý tip na dovolenou. Jinak řečeno, milovníci cestování za letním sluncem jsou vítáni!

chorvatsko - motovun

Srdce Istrie aneb Motovun, okolní lesy a malé vesničky, to je romantika jako vyšitá! K moři to opravdu není daleko, pokud tedy budete ubytováni na istrijské riviéře, byla by škoda neudělat si zajížďku na jedno odpoledne právě do vnitrozemských oblastí. Do Motovunu si sice vyšlápnete celkem pěkný kopeček, ale pro výhled z kategorie snů se jednoduše musí něco obětovat, v životě není vůbec nic zadarmo. Nevšední atmosférou vládne také maličké Bale, místo, kde najdete palác plný gotických a renesančních prvků, ale také staré kamenné stavby, co dýchnou italským středověkem. Nahlédněte také na olivum.cz, kde jsou k dostání (nejen) chorvatské olivové speciality. Budete jistě mile překvapeni!