Pokud jste ještě neslyšeli o litoterapii, tak je nejvyšší čas se s ní seznámit. Třeba právě ona vám otevře oči a vy budete moci vnímat svět kolem vás úplně jiným pohledem. Jedná se o metodu, která je v současné době celkem žádaná a jde o příznivé působení kamenů na lidskou duši. Je pravdou, že drahé kameny sehrály svoji roli již před stoletími.

minerál

Staroindická filozofie dokonce zastávala názor, že kameny a převážně právě drahokamy, mají duši stejně tak jako člověk. Navíc v sobě ukrývají jakousi vesmírnou energii. Je ale pravdou, že drahé kameny nebo minerály spíše byly brány v potaz jako platidlo, symbol moci nebo velmi zajímavý šperk. Je pravdou, že kolem nich se poté vedly různé mýty a tak perly údajně přinášely pláč, rubín zase lásku a opálu bylo lepší se vyhnout, protože ten nosil jen neštěstí. Tak se vrátíme zpět na zem a rozhodně nepodlehneme takovým mýtům. Avšak na jejich prapodivné moci přece jenom něco bude.

Nevídaná krása

Přírodní minerály upoutají pozornost a dokáží okouzlit na první pohled. Příroda se na nich skutečně velmi nevídaně podepsala a vdechla jim různé tvary, barvy či působení. Skutečně každý drahý kámen může ovlivnit lidskou křehkost a dodat jí jistou sílu obstát v tomto světě. Není divu, že poté se stávají předmětem pro výrobu různých dekorací nebo šperků, protože jedině tak bude tato neznámá síla neustále ve vaší blízkosti. Tyto přírodní poklady vyzařují, harmonizují a dělají vám radost již jen svojí neobvyklou, avšak přirozenou krásou. Díky nim můžete snadno překonat různé zdravotní neduhy, ale i běžné potíže, které na vás číhají každý den. Drahokameny mohou skutečně ovlivnit zdraví a mohou být jen zasazeny ve špercích, nebo je lze přikládat na bolavá místa a dokonce i masáž je těmito kameny je tělu velmi prospěšná.

minerály

Vyberte si ten nejvhodnější kámen

Každý člověk je jedinečný a jeho problémy rozhodně nebudou stejné jako u většiny ostatních. Díky tomu si lze vybrat odpovídající drahé kameny, které pomohou například narovnat vztahy, podpoří jedince ve smělosti a komunikaci atd. Při výběru rozhodně nespěchejte a nejdříve se s vaším kamenem důkladně seznamte. Ten pravý vás zajisté osloví až u samého srdíčka.