Dnes už nezanedbávají svůj vzhled ani muži. Dbají na svou krásu a starají se i o své vlasy (i když jich mají málo). Ženy, s nimi mají zpravidla více práce, díky jejích délce a struktuře, proto péče o nich, je mnohem důkladnější a zásadnější. Děláte pro své vlasy maximum? Nebo jenom patláte všemožné přípravky z drogerie a divíte se, že výsledek nikde?
vlasy ve slunci

Na prvním místě je rozčesávání

Základem zdravých vlasů, je vyhnout se jejích poškození. Zamotané vlasy vypadají nevábně a ještě k tomu se takhle ničí jejích struktura a kořínky. Před každým umytím, nebo po něm, je nutné vlasy důkladně rozčesat. Záleží na vašich vlasech, jestli se rozčesávají snadno, nebo jim je nutné pomoci. Jestli máte objemnou hřívu, použijte přípravek na rozčesávání a vyčešte je až po umytí. Někdy se vlasy lépe češou, když jsou mokré. Jako pomůcku si opět zvolte to, co vám více vyhovuje. Nejvhodnější volbou je právě kartáč, který vlasy neničí, lépe odděluje a zkracuje délku rozčesávání.
kudrnatá modelka

ZAKAŽTE SI GUMIČKU

Možná jste v situaci, kdy je potřeba nosit vlasy sepnuté pohromadě. V takovém případě, sáhněte po skřipci do vlasů, nebo jiné sponě. Gumičky zapříčiňují motání vlasů a také poškozují jejich tvar.
kokosový olej

Dejte svým vlasům prvotřídní zábal

Vyživovat své vlasy, můžete i s pomocí různých přípravků na ně, koupených v obchodě. Většina z nich, ale obsahuje látky nevhodné a škodlivé pro vaše vlasy a tak není nad to, vsadit na jistotu. Pomozte si domácím zábalem z kokosového oleje. Vlasy umyjte, rozčešte a naneste na ně dostatečnou vrstvu kokosového oleje, aby nimi byli důkladně zabalené. Dejte do ručníku a nechte minimálně hodinu působit. Čím je tak výjimečný?
· působí proti lámání vlasů a konečků
· je vhodný pro všechny typy vlasů
· reguluje jejich vypadávání
· změkčuje vlasovou pokožku
· odstraňuje lupy
· zabraňuje jejich vysoušení
· obsahuje vitamíny A, E, D a kyselinu laurovou (důležitá složka mateřského mléka)
Nesmíte zapomenout, že i přes všechnu vaši péči o vaše vlasy, je podstatné svěřit se občas do rukou odborníka a navštívit kadeřnický salón, který vaším vlasům jedině polepší.