Stres, vyčerpanost, nedostatek pohybu, malý příjem tekutin a nevhodné stravovací návyky. To vše neblaze působí na naše tělo a psychickou rovnováhu. Člověk se cítí unavený, nervózní, občas může selhávat paměť, v horším případě se dokonce mohou objevit tiky a křeče.

Pojďme si udělat stručný přehled o tom, jaké možnosti vlastně máme.

Ptáte se, jak tedy bojovat proti stresu a únavě?
Léky na paměťmají příznivý vliv na funkci mozkových buněk – při učení, zlepšují poznávací schopnosti, zvyšují pozornost a soustředění.
Přípravky na povzbuzeníduševních funkcí lze také užívat proti únavě, protože zvyšují přísun kyslíku a glukosy do mozku a tím výrazně posilují tělesnou a duševní schopnost.

Jaké léky proti únavě můžete používat?
· klasické tablety
· roztoky
· tobolky

Na dnešním trhu najdete spousty produktů k zlepšení paměti, my si ale v tomto článku přiblížíme produkty, které jsou obohacené o zázračné ginkgo biloba.

Co je to vlastně Ginkgo Biloba?
Ginkgo Biloba (neboli Jinan dvoulaločný)je prastarý opadavý strom, který je proslulý svými zdravotními účinky, preventivně napomáhá při různých obtížích.

Jaké účinky má?
· podporuje krevní oběh (mikrocirkulaci)
· zlepšuje reologické vlastnosti krve (průtok krve)
· detoxikuje kyslíkové radikály (flavonoidy)
· zlepšuje odolnost mozkových tkání při nedostatku kyslíku
· zlepšuje paměť a vitalitu
· má antibakteriální a antivirový účinek
· zpomaluje průběh cévních demencí (demencí Alzheimerova typu)
Využití Ginkgo Biloba?
Nejčastější využití je tedy to farmakologické. Kromě účinků při poruchách paměti, se ginkgo biloba používá jako prevence před mozkovými příhodami, infarktem nebo otocích mozku.
Dále řeší problémy s nedokrvováním dolních končetin, při již zmíněné Alzheimerově chorobě, ale také při impotenci, pískání v uších nebo při závrati.
Od nepaměti je tato rostlina využívána také při léčbě astmatu, zažívacích potížích, kašli, dokonce při léčbě omrzlin.
Způsoby užívání?
1. krátce vařený odvar
2. tinktura

V současné době tuto rostlinu pořídíte v různých podobách. Nejvíce se doporučuje její čistá varianta – má podobu listů z jinanu dvoulaločného.