Pokud i vy nemáte rádi masové, komerční a kýčovité vánoční ozdoby z obchodních domů, ale raději si tvoříte ozdoby sami, v pohodlí domova, máme tu pro vás skvělý nápad! S pomocí našeho návodu si budete moci vyrobit dvourozměrné ozdoby, jakéhokoliv tvaru. Výsledné ozdoby můžete použít k dekorování celého interiéru. Navíc je tento způsob tvorby ozdob ideální pro děti, neboť je velice jednoduchý a výsledek je krásny.
hvězdy ve sněhu
Budeme potřebovat:
·         Vlna – může být různé barvy, naší fantazii se meze nekladou
·         Tekuté lepidlo – může být obyčejný Herkules, ale můžeme zvolit i jiné je to jedno
·         Miska, ve které můžeme rozmíchat lepidlo
·         Voda
·         Lžíce či špachtle na rozmíchání lepidla
·         Špendlíky
·         Korek či polystyren
jednoduchý vánoční stromeček
Postup:
1.       V prvním kroku si na korek, či polystyren, pomocí špendlíků vytvoříme obrys naší ozdoby. Špendlíky umisťujeme nedaleko od sebe. Ozdoba může mít tvar buď hvězdy, stromečku, kruhu či jakéhokoliv dalšího.
2.       Nakapeme do misky lepidlo a zalijeme vodou. Poté v misce rozmícháme lepidlo, do kterého vlnu namočíme. Roztok nesmí být příliš „lepidlový“, jinak nám na vlně zůstanou bílé stopy po lepidlu, naopak, pokud lepidla použijeme málo, provázek nám nebude držet tvar.
3.       Když máme provázek namožený v lepidle, vezeme jeho jeden konec, a připevníme ho k jednomu ze špendlíků. Poté obkroužíme celý tvar, který jsme si ze špendlíků vytvořili.
4.       Ve čtvrtém kroku, vlnou vyplníme celý tvar. Můžeme prostor vyplnit koordinovanými a předem naplánovanými tvary, ale i jen tak různě smotanou vlnou, obojí vypadá velice hezky.
5.       Odložíme výrobek do klidu a ideálně jeden den ho necháme pořádně proschnout.
6.       Poté co nám lepidlo řádně zaschne, můžeme oddělat špendlíky a připevnit očko, za které ozdobu pověsíme a máme hotovo!
vánoční stromek z hvězd
Díky naprosto jednoduchému, ale zároveň geniálnímu způsobu, si za pár minutek vytvoříme naprosto originální vánoční dekorace. Můžeme je použít buď jako ozdobu na stromeček či do okna. Další odměnou pro nás bude krásně strávený vánoční čas s rodinou.