Shattuckit patří k nejzajímavějším a nejatraktivnějším minerálům, jimiž nás příroda obdařila. Uchvátí vás především svou nenapodobitelnou barvou. Přechází z tyrkysové do blankytně modré a připomíná nebesa, cosi božského či andělského. Ve spojení s růžovým minerálem Thulitem vytváří velmi osobité dekorativní variace, například v podobě náramků a náhrdelníků, anebo jako ozdobné klenoty na svátečním jídelním stole, např. při příležitosti svatební hostiny, oslavy maturity, promoce, kulatých narozenin apod.

shattuckit

Modrá a růžová barva spojují v sobě velmi silný náboj, pokud máte zájem alespoň trochu zapracovat na svých vlastních chybách a nevhodných mentálních vzorcích. Modrý Shattuckit podporuje tvůrčí vize a myšlení, ve spojení s pátou, krční čakrou, a růžový Thulit udává tvůrčí energii láskyplný náboj a potenciál. Ve zkratce bychom o těchto dvou barvách mohli říci, že podporují tvůrčí proces pravdy, moudrosti a lásky, což jsou atributy hluboce zakořeněné v každé živé bytosti.

kámen shattuckit

Telepatie

Stalo se vám někdy, že jste si najednou vybavili v mysli obraz poštovního doručovatele, který vám občas vozí zásilky, a v tu chvíli zrovna tento člověk zazvoní u vašeho domu, že pro vás má něco, co jste neočekávali? Anebo zrovna myslíte na své rodiče a v tu chvíli vám zavolají na mobil? Telepatie je běžný komunikační prostředek mezi všemi živými bytostmi, telepaticky se dorozumívají mezi sebou i zvířata, např. kočky nebo ptáci, kteří se vrací na stejné místo hnízdění po odletu do teplých krajin. Telepatie vás také může ochránit před nějakým malérem, pokud na vás někdo něco chystá, a vy jeho skryté záměry snadno zavčasu odhalíte. Shattuckit je skvělý pomocník pro posilování telepatie každého z vás, některé zdroje uvádí, že je to kámen vhodný zejména pro osoby narozené ve znamení Vah a Býka, ovšem to neznamená, že by neposloužil i komukoli jinému.