Ucpal se vám někdy v bytě odpad? Pokud ne, máte štěstí, ale možná, že za pár dnů vás tato zkušenost nemine. Pokud ano, tak si jistě umíte představit, co se stane, když zůstanou odpady zanesené delší čas a nevíte si rady, jak je prorazit. Instalatéři řeší tyto situace poměrně často a nestává se, že by odjížděli z „místa činu“ s nepořízenou, zato amatéři mohou být značně vystresováni a mohou se dopouštět různých chyb.

Gumový zvon aneb výkaly všude kolem vás – každý neumí zacházet s gumovým zvonem, je to poměrně silný nástroj vytvářející podtlak, a pokud se vám vysmekne z ruky a tlak tekutiny bude silný, může to potřísnit vás i vaše okolí.

instalatérské práce

Mazlavá černá hmota z kuchyňského dřezu – v demontovaném sifonu bývá usazená černá hmota, kterou produkují bakterie, rozkládající biologický odpad. Hmota však dokáže silně znečistit vše, co jí přijde do cesty, a tato špína se velmi těžko odstraňuje např. z koberce, ze spár dlaždic, z oděvu, z nábytku, hraček apod.

instalatér při práci

Bakterie aneb trávicí potíže – bakterie v odpadech mohou být agresivní v lidském těle. Neriskujte s nimi delší kontakt a buďte opatrní, aby se vám nedostaly do trávicího traktu, anebo pokožkou do krevního oběhu. Pokud si věříte, že odpad vyčistíte sami, pracujte s ochrannými pomůckami.

Zápach aneb chce se mi zvracet – každý neustojí rozebraný sifon v kuchyňském dřezu, tamní zápach bývá natolik svérázný, že u slabších povah vyvolá zvracení. Ještě horší je to s ucpaným záchodem, takže pokud je to i váš případ, neváhejte a raději volejte ihned v Praze instalatéra.

Když nestíháte a potřebujete si odskočit – pokud jste se pustili do čištění ucpaného odpadu na toaletě svépomocí a postup práce je velmi pomalý, může se vám přihodit, že budete nuceni vy nebo někdo z vašich blízkých urychleně vykonat potřebu. Pokud musíte akutně močit a nestihnete to s vyběhnutím někam do přírody, vymočíte se třeba do kuchyňského hrnce a moč vylijete pak venku za domem na trávník, ale horší je to s velkou potřebou. Jistě si domyslíte, jak by to asi probíhalo.