Chtěli byste si založit společnost s ručením omezeným, avšak nevíte, jak na to? V následujícím článku se dozvíte, jakými způsoby lze společnost s ručením omezeným založit a jakými základními zásadami byste se při zakládání s.r.o. měli řídit. Založení s.r.o. na klíč vám mimo jiné ušetří spoustu času i peněz.

Jaké jsou možnosti založení s.r.o.?

Ve své podstatě máte na výběr hned ze tří možností založení společnosti s ručením omezeným. Tou první možností je tzv. odkup již existující společnosti, a to od jiné osoby, která pod tímto právnickým označením podniká / podnikala a chystá se svůj podnik prodat.
Tento proces zařídíte tak, že od jiné osoby prostřednictvím tzv. převodu obchodního podílu, odkoupíte již existující společnost.

sro

Další možností je pořízení ready-made s.r.o., co pro vás znamená pořídit si doslova předzaloženou společnost. Tyto společnosti jsou zakládány právě za účelem následného prodeje. Do doby případné koupě tak společnost nevykazuje žádnou obchodní činnost.
Obrovskou výhodou koupě ready-made společnosti s ručením omezeným je, že je žádost vyřízena velmi rychle. Společnost tak můžete začít používat ve velmi krátkém čase, což se v případě rychlých podnikatelských nápadů, často hodí.
Nevýhodou ovšem je, že v každém případě je zapotřebí vždy jisté dílčí změny v této společnosti provést. Jednat se může například o výměnu samotných jednatelů, sídla či jiných náležitostí.
V tomto případě je tak nesmírně nutné, abyste si veškeré tyto náklady navíc promítly do celkových nákladů na pořízení společnosti. Založení s.r.o. se vám tak v tomto případě dosti prodraží.

Jak založit společnost s.r.o. na klíč?

Alternativou, která je velmi oblíbená je varianta zařízení společnosti přímo na klíč. To pro vás znamená založení společnosti, která bude od samého počátku přizpůsobena veškerým přáním a také potřebám finálního klienta.
Mimo jiné již od roku 2014 není zapotřebí skládat základní kapitál ve výši 200.000 Kč, nýbrž vám k založení společnosti postačí pouhá jedna koruna. Zejména vysoký počáteční kapitál vždy odrazoval vysoké množství klientů od založení podobné společnosti, a tak byla na koni zejména ready-made společnost, která měla svůj kapitál již dávno splacený.

spolecnost1

Jak postupovat při založení společnosti na klíč?

Postup při zakládání s.r.o. na klíč je velmi jednoduchý. Stačí využít služeb registrační agentury Parker & Hill, která vám pomůže s celým procesem založení. Samozřejmostí je úvodní nezávazná konzultace při, které vše v klidu proberete a případně vám mohou navrhnout i efektivnější řešení.