Patříte k těm, již se pečlivě starají, aby jejich tělo mělo dostatečný přísun vitaminů? Samo-zřejmě dobře děláte, jenže… Víte, že pro lidské tělo jsou stejně důležité i minerály? Představují jen asi tři procenta hmotnosti lidského těla, to by však bez nich nebylo schopné dobře fungovat. Z celkového počtu 25 různých minerálů jich je deset pro naše zdraví zásadních. Mezi takové patří i hořčík.
šipky u hlavy
Nepříjemný problém
Podílí se na tolika procesech v těle, že jeho nedostatek je opravdu nepříjemný problém. Působí totiž zároveň proti stresu, toxinům, bojuje proti alergiím, zánětům, reguluje vaše svalstvo i nervový systém, pomáhá vstřebávání vápníku, je důležitý pro celkovou imunitu. Aby s ním vaše tělo umělo dobře nakládat, záleží především na správné funkci štítné žlázy a slinivky. Někdy, když vám je všechno a nic, chybí vám jednoduše magnézium. Přestože byste podle českých zdravotnických norem měli denně spotřebovat okolo 400 mg, neplatí to obecně. Víc než zdraví dospělí ho totiž potřebují například staří lidé, sportovci a těhotné nebo kojící ženy. Vyšší množství potřebují i pijáci alkoholu. Už po čtyřech lžících tvrdého alkoholu, jejich potřeba magnézia naroste pětinásobně.

V JAKÝCH POTRAVINÁCH HO NAJDETE?
Dejte si para ořechy, banány, datle, sójové boby, mandle, pivní kvasnice, vejce, špenát, čočku a luštěniny, celozrnné výrobky, jablka, brokolici, švestky, citrony.
ovoce na zemi
Jak si s hořčíkem polepšíte?
· Budete se vám lépe spát.
· Odpočine si celý váš nervový systém a vy budete v pohodě.
· Budete mít silnější svaly a budete se lépe pohybovat.
· Oddálíte úbytek vápníku v kostech neboli osteoporózu.
· Vaše tělo (včetně kůže) bude lépe hydratované.
· Budou se vám méně lámat nehty a zlepší se vám i kvalita vlasů, také vám jich bude méně padat.
· Nebudete trpět zácpou (hořčík slouží i jako čistič střev, která jsou zanesená různými toxiny).

5/5 - (1 vote)