Příprava

Natírání stropu bez odkapávání barvy na stěny a podlahu vyžaduje důkladnou přípravu.

● Sundejte všechna osvětlení, dále obrazy a další předměty ze stěn. Nezapomeňte vypnout pojistky.
● Nejlepší je, když z místnosti odstraníte veškerý nábytek. Můžete jej ale také umístit uprostřed místnosti a přikrýt igelitem.
● Pruh mezi stěnou a stropem přelepte malířskou páskou.
malba válečkem

Postup

● Okraje natírejte štětcem nebo malým malířským válečkem.
● Velkou plochu stropu byste měli malovat velkým válečkem či velkou štětkou. Ponořte je do barvy jen asi ze dvou třetin a pak je oklepte.
● Sledujte, kde je více světla. Pracujte směrem od okna k protější stěně.
● Představte si, že strop je rozdělen na čtverce.Nejdříve natřete čtverce v jednom směru. Pak pokračujte proti prvnímu nátěru. Tato technika zabraňuje vzniku pruhů a skvrn.
● Nečekejte s druhým nátěrem, až první zaschne. Měli byste strop malovat dokud je mokrý, abyste získali jednotný nátěr.
potřeby na malování

Nově nabarvený strop bez kapek

Bohužel je těžké se vyhnout tomu, aby na podlahu při malování odkapávala barva. V každém případě byste měli zakrýt i podlahy. Natírání však způsobuje mnoho plastového odpadu, kterému se lze vyhnout. Máte-li náhodou poblíž staré noviny, použijte je k zakrytí. Další alternativou jsou malířské fólie nebo staré deky, protože je můžete použít vícekrát.
Kromě toho hraje zásadní roli kvalita barvy. V tomto ohledu vám doporučujeme poradit se s odborníkem v oboru malování a lakování. Například hodně zředěná barva kape víc než tuhá. Ekologická barva obsahuje méně znečišťujících látek. Barva, která kryje hned napoprvé, šetří materiál, peníze a pracovní čas. Váleček vždy dobře oklepejte, aby se zabránilo silnému odkapávání a dobře promíchejte barvu před použitím.
Abyste sebe ochránili před stříkáním barvy, olepte větším kusem lepenky rukojeť štětky nebo válečku. Ochrana proti stříkající vodě je hotová – bez drahých malířských doplňků.