Nejprve jen stručně něco málo historie tohoto prohlížeče. Ona vlastně stejně není moc dlouhá.
Objevil se po pohřbu Microsoft Exploreru, a tov březnu roku 2015. Bylo k němu spousta doplňků a byly stejné jako pro Google Chrome.
Snad i proto bylo v roce 2018 oznámeno Edge již nebude využívat vlastní renderovací jádro EdgeHTML, ale bude z něj prohlížeč na bázi projektu Chromium.
Letos v dubnu byly uvolněny dvě verze, a to Dev a Canary.
Na přímou aktualizaci teprve dojde.
Ale pár věcí tomu úplně nejnovějšímu přece jen uniklo, a my se podíváme v čem bude nový a lepší.
programování na pc
Kabátek nám trochu změnila při prohlížení webu se tváří jako Chrome. On to vlastně v podstatě Chrome je. Jen mu chybí ty zaoblené rohy.
Jistě každý uvítá funkci ztmavení okolí při sledování videa v okně na YT.
V naprostém poklidu lze nainstalovat doplňky pro Chrome, jen je třeba povolit instalaci z cizího zdroje.
Prostě, jak byl a je zatracovaný, zdá se, že „sloučení“, či kamarádská výpomoc s Chromiem se rozhodně vyplatila a mělo by to pomoci konečně se prosadit. To všechno však ukáže teprve čas. Edge si bude cestičku hledat velmi těžko, protože prostě neznám uživatele, který by jej používal. Naprosto stejná situace jako v Microsoft Exploreru. Jen jiný název.
Prozatímní velké mínus bude absence českého jazyka přímo v rozhraní. Co vám pomůže stažení balíčku s češtinou, když on sám, rozuměj prohlížeč, na vás bude huhlat cizinsky. Ale jsem přesvědčen, že to vývojáři moc dobře vědí a že toto bude velmi rychle zapraveno. Ostatně, překladač, který si nainstalujete zvládá spoustu jazyků, takže i když cizinsky neumíte, měli byste si s tím poradit.
online překlad
Je jen na vás, zdali chcete zkoušet a hrát si. Pokud tedy nejste přímo beta testeři.
Experimentujtea uvidíte, zda se vrátíte ke svému oblíbenému prohlížeči, nebo již u Edge zůstanete. Volba je čistě na vás.