Současná společnost vyžaduje dokonalost a žádné odchylky nejsou tolerovány. Krása se soudí podle vzhledu a podle hmotnosti. Bohužel v mnoha případech platí, že čím je vzhled člověka atraktivnější, tím je i jeho úspěch v životě vyšší.

V minulých letech se tak především dívky začaly až příliš zabývat svým vzhledem. V mnoha případech začaly řešit svoji hmotnost, což odstartovalo nekonečně dlouhou vlnu diet a hladovění. Jedná se o stále přetrvávající trend, který v mnoha případech až hraničí se zdravím.

muž v baletu

Nicméně bohužel zejména v posledních letech se tento trend začal přenášet i na mužské pokolení. Zejména mladí chlapci se tak snaží udržet si perfektní postavu. V mnoha případech se tomu tak děje kvůli vykonávané profesi. S tímto problémem mají problémy především vrcholoví sportovci věnující se baletu, běhu, jízdě na koních nebo jiným sportům, kde je hmotnost důležitá. Taktéž jsou tímto problémem velmi ohroženi umělci. Zde se tato problematika pak týká především modelů a mužů působících v baletu.

Ohroženou skupinou jsou taktéž muži, kteří tráví mnoho času v posilovně. Tato skupina sice potraviny konzumuje normálně, nicméně v některých případech se i zde může jednat o počínající poruchy příjmu potravy.

svalnatý muž

Přitom poruchy příjmu potravy jsou závažné psychické onemocnění, které by se nemělo nikdy a nikým zanedbávat – v mnoha případech totiž doslova a do písmene může jít o život! Pokud tedy máte podezření, že někdo z vašich blízkých by tímto onemocněním mohl být postižen, začněte to řešit co nejdříve! Nápovědou, že dotyčný může mít s příjem potravy problém, vám může napovědět mnoho signálů. Mezi nimi tak zcela jistě špatný BMI index. BMI kalkulačka Bmikalkulacka ukazuje hodnotu, ze které lze na základě výšky, hmotnosti a věku vyčíst, zda je osoba podvyživená, v dobré kondici, nebo obézní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup