Jestli-že jste i vy zvídavé povahy a velice rádi zkoušíte nové druhy zábavy, jistě jste již někdy slyšeli o únikových hrách. Pokud ne, pojďme si tento novodobý styl zábavy společně ve zkratce připravit.
Jedná se o tematický zaměřené místnosti. Často bývají vybaveny na motivy nějaké známého filmu (Harry Potter, Kruh, Samara a podobně), nebo na nějaké zajímavé povolání (tajní agenti). Nicméně variant je mnoho a záleží jen na fantazii tvůrce místnosti – variant je nespočet, zejména díky tomu si můžete být jisti, že vždy vyzkoušíte něco jiného a hra vás nikdy neomrzí.
Zároveň jsou únikové hry vhodné pro všechny věkové kategorie. Mohou se jich účastnit malé děti, dospělí i důchodci. Náročnost hry je různá a záleží především na zvoleném tématu.hrůzostrašná místnost.jpg
Vstoupíte-li do nějaké takové místnosti, čeká vás mnoho záhad. Můžete se setkat s klasickými hádankami, přesmyčkami, hledáním klíčů a podobně. Díky správným odpovědím postupujete celou hrou (a zároveň i celým příběhem) až ke zdárnému konci. Kdybyste si přece jen nevěděli s řešením rady, vždy máte po ruce někoho, kdo vám s vyřešením zábavy pomůže. Zároveň se nemusíte bát o svoji bezpečnost, neboť na každou hru dohlíží předem vyškolený a specializovaný personál, který má na starosti vaše bezpečí při hře.luštění křížovky.jpg
Zejména díky hádankám a rébusům jsou rozvíjeny vaše mozkové buňky nenásilnou a zábavnou formou. Již dávno je známo, že řešení rébusů pomáhá při rozvíjení mozku, což znamená, že malým dětem pomůže s přirozeným rozvojem, důchodcům pak může pomoci oddálit demenci nebo Alzhreimovu nemoc.
Rozhodnete-li se nějakou takovou únikovou místnost navštívit, máte mnoho možností. Úniková místnost se nachází například v Praze, Brně, Pardubicích nebo třeba v Kutné hoře http://kalendar.beda.cz/nejvetsi-a-nejmensi-uplnek https://www.enigmaescape.cz/hledate-unikovou-hru-kutna-hora/. Vybrat si můžete z mnoha měst. Záleží jen na tom, které město je vám nejblíže.