Každý si to nemusí myslet, ale ekonomická situace v Čechách je velmi dobrá, příjmy se neustále zvyšují a úroky úvěrů nejsou tak vysoké, jak bývaly. Půjčky jsou navíc mnohem bezpečnější a přístupnější. To ale neznamená, že si úvěr musíte brát úplně na všechno. Faktem zůstává, že každý sedmý žadatel o finanční pomocje v exekuci. A to není dobré.
 sklenice plná mincí

Lidé si neuvědomují, že musí splácet

Zažádat si u banky nikdy nebylo jednodušší. U některých si dokonce můžete půjčit určitou částku bez úroku. Mnoho lidí si už ale neuvědomí, že tak či tak budou muset smluvené finance splatit. Řada z nich má několik různých smluv, ale měsíčně musí určitou částku poslat všem. A mnoho z nich si také nedokáže spočítat, jak vysoká suma to nakonec bude. Nakonec zjistí, že se musí rozhodnout, zda uhradit nájem a energie, anebo úvěr.
 

Dovolená je velké lákadlo

Cestovat je skvělé. Pokud na to máte peníze. Spousta žadatelů evidentně ne a je pro ně jednodušší jít do banky, než si finance ušetřit přirozenou cestou. Ta je zdlouhavější a mnoho z nich toho není ani schopné. Během léta se tak zvyšují požadované částky až o deset tisíc, protože rodina nutně potřebuje jet k moři, i když na to nemá.
 podpis smlouvy

Praktická rada každé společnosti

Každý schopný a férový finanční poradce vám řekne, abyste si to dobře rozmysleli. Základem je položit si dvě otázky, a to:

  1. Skutečně si potřebuji půjčit?
  2. Dokážu jí splatit?

 
Pokud je jednou z odpovědí ne, začněte peníze shánět jiným způsobem. Možná se na vysněnou dovolenou podíváte až o rok později, ale na druhou stranu neskončíte na seznamu dlužníků a v exekuci.
 
V případě, že odpovíte ano, vyberte si vhodného poskytovatele. Na českém trhu je jich nespočet, ale ne každý nabízí nejlepší podmínky. Dobré je nechat si je porovnat online, anebo několik z nich obejít osobně a nezávazně se zeptat na vše, co vás zajímá.