Když sluníčko rozpustí poslední sníh a paní zima dá definitivní sbohem na pěkně dlouhou dobu, tak rozhodně nikdo nechce zahálet. Najednou přichází chuť i inspirace, co vylepšit. Někdy můžeme jen vymalovat a vpustit do svých místností veselé barvy, případně dokoupit a vyměnit různé dekorace. V podstatě i malá změna je znát a udělá radost. Možná se podíváme na nové trendy, které nabízí obklady v přírodním provedení. Nebo se pustíme do přestavby kuchyně. Možností je skutečně mnoho a přece jenom domov je něco, kde se máme cítit dobře, tak proč si ho nevytvořit podle svých představ.

kámen obklad

Moderní hit do bytu

Lidé vždycky dávali přednost k přírodnímu materiálu, takže prakticky dřevo nebo kámen, obě tyto kombinace se vyskytovaly v hojnosti v každém stavení. V dnešní době se obrovským hitem moderního bydlení stává umělý obkladový kámen, který je imitací přírodního kamene. Dříve se spíše objevoval v exteriéru, kde působil velmi elegantně a skutečně pozvedl design budovy. Dnes tomu tak již není, ačkoliv ve venkovních prostorách má stále své působiště. Velmi rychle pronikl do interiérů, kde se stal jejich neoddělitelnou součástí. Prakticky se dá umístit kamkoliv do kuchyně, obývacího pokoje, na chodbu, zkrátka si svoje místo vždycky nalezne.

obkladový kámen

Péče o něj není náročná

Základem kamene je přírodní materiál, minerální drť a písek, případně odlehčený beton nebo sádra. To se zalévá pryskyřicí a výsledkem je velmi odolný materiál imitující skutečný kámen. Odolnost je podle poměru pryskyřice, ale i tak se dá vytvořit velmi odolná kuchyňská pracovní deska. Pokud bychom chtěli obklady, tak ty mají podstatně složitější výrobu, která funguje na základě polyuretanových forem. Směs se nalije do forem. Po vyloupnutí se musí dosušit v sušičkách a poté dobarvit. A originální dílo na světě. Skutečně může vyniknout velmi pěkně na zdech, ale není problém, aby byl součástí nějakého bytového doplňku nebo venkovních prostorů. Všude bude působit velmi příjemným dojmem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup