Od té doby, co máte zahradní bazén, se celé léto točí rodinný život kolem něj. Děti se v parných dnech už od rána těší, jak budou ve vodě řádit a užívat si nafukovacích předmětů nebo si hrát v koupališti s kamarády. Protože je vám naprosto jasné, že děti běhají z vody na trávu a zase zpět, už jste se naučili vaší koupací nádrž průběžně čistit. Nejen hrubé nečistoty sítkem, ale také různé druhy chemických přípravků musíte na desinfekci vody používat.

Jak zajistit optimální vodu pro váš bazén?

Samozřejmě toužíte po vodě průzračné a hygienicky nezávadné. Většinou tedy sáhnete po chlorových tabletách nebo roztoku, které vodu vhodně desinfikují. Ale, co dělat v případě, když je někdo z rodiny právě na chlor alergický nebo ho z něj pálí oči? Potom sáhněte raději po tabletách na kyslíkové nebo bromové bázi. Ty vám zajistí perfektní dezinfekci a bez nežádoucích účinků pro koupající. Je tedy vhodný jak pro dospělé, tak i pro menší děti.

Jaká má být ideální teplota koupací lázně?

Na tuto otázku je vždy odpověď taková, že záleží na koupajících a na tom, jak jim to vyhovuje. Bazénový teploměr vám změří hodnoty okamžité nebo použijete-li plovoucí, může měřit hodnoty průběžně. Dokonce se na trhu nabízí i hravý bazénový teploměr, který plave na hladině a v jeho viditelné části je pestrobarevné zvířátko. Tento bazénový teploměr si získal oblibu zejména u dětí, kterým se plovoucí zvířátko líbí a rádi si s ním i hrají.

Jak zazimovat vaše zahradní koupaliště na zimu?

Můžete si povolat odborníky, kteří přesně vědí, jaká je směs přípravků, které budou pro zazimování vašeho bazénu ideální. Ale pokud si chcete vše udělat raději sami, poslouží vám návod, který výrobci prostředků doporučují krok po kroku udělat, aby příprava na přezimování vody byla dokonalá.
Pokud tedy ošetříte vaši vodu správně na podzim a uložíte příslušenství do sucha, jistě si v další sezóně opět užijete krásného koupání s celou vaší rodinou.